مراحل طلاق توافقی

مراحل طلاق توافقی

مراحل طلاق توافقی

طبق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی مرد می‌تواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون با مراجعه به دادگاه تقاضای طلاق همسرش را بنمایند. با توجه به اطلاق این ماده و با لحاظ محدودیت اراده زن در خصوص طلاق ، واضح و مبرهن است که بهترین راه برای جدایی در کمترین زمان طلاق توافقی می‌باشد. طلاق توافقی به طلاقی اطلاق می شود که زوجین با تفاهم و توافق در زمینه امور مالی تصمیم به طلاق می گیرند در هر طلاقی اعم از طلاق توافقی بر طبق ماده ۲۹ قانون حمایت خانواده قاضی می‌بایست نسبت به حقوق مالی زوجه شامل مهریه، اجرت المثل، نفقه و حضانت فرزندان تعیین تکلیف نماید فلذا این امر کاملاً بستگی به توافق طرفین داشته و زوجه می‌تواند تمام یا بخشی از مهریه خود را بذل نماید با توجه به تجربه وکلای پایه یک متخصص در زمینه طلاق توافقی در موسسه فرشتگان عدالت آریایی به موکلین توصیه می گردد قبل از اقدام به طلاق توافقی نسبت به تنظیم سند رسمی ابراء ذمه زوج در خصوص تمام یا بخشی از مهریه در دفاتر اسناد رسمی اقدام نموده و در مقابل وکالت در طلاق توافقی نیز از زوج اخذ گردد .

نکات لازم در وکالت طلاق

در این خصوص رعایت نکاتی حائز اهمیت می باشد اولا:می بایست بذل مهریه به صورت معوض یا ابراء ذمه زوج صورت گیرد تا امکان رجوع مجدد زوجه به مهریه فراهم نگردد.
ثانیا: وکالت در طلاق نیز می‌بایست دارای شرایطی باشد من جمله؛ وکالت درطلاق با حق توکیل به غیر ولو کرارا باشد و حق عزل وکیل ساقط گردد چرا که وکالت اخذ گردیده در دفاتر اسناد رسمی و یا به عبارت دیگر وکالت مدنی قابل پذیرش در محاکم دادگستری نمی باشد و برای اخذ طلاق توافقی الزاما می بایست به وکیل متخصص دادگستری در زمینه طلاق توافقی وکالت داده شود .
حق اسقاط تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی نیز باید در وکالت قید گردد تا وکیل شما بتواند با بهره‌گیری از این حق نسبت به قطعیت رای اصداری و اجرای صیغه طلاق اقدام نماید. ضمناً حق بذل مهریه و قبول بذل نیز از نکات مهم دیگری است که می‌بایست در وکالتنامه اخذ گردیده قید گردد .
استفاده ازمشاوره وکلای پایه یک دادگستری متخصص در موسسه حقوقی فرشتگان عدالت آریایی با بهره گیری از وکلای مجرب و متخصص در زمینه طلاق توافقی در تهران(سعادت آباد) این امکان را به شما خواهد داد تا در کمترین زمان ممکن و با حداقل حضور زوجین نسبت به اخذ طلاق توافقی اقدام نمایید .

مدارک لازم جهت طلاق توافقی

با توجه به تغییر شرایط طلاق توافقی از آذرماه سال ۹۷ زوجین می بایست ابتدائا در سامانه نوبت دهی طلاق ثبت نام و سپس نسبت به انجام مشاوره های روانشناسی حداکثر در ۵ جلسه اقدام نمایند مدت زمان این امر جهت اخذ نظریه مشاور ۴۵ روز کاری میباشد پس از اخذ گواهی مربوطه امکان ثبت طلاق زوجین در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی فراهم خواهد گردید. موسسه حقوقی فرشتگان عدالت آریایی برای تسریع در وقت شما با به کارگیری وکلای متخصص در زمینه طلاق توافقی در تهران (سعادت آباد) در کمترین زمان ممکن این اقدام را انجام خواهد داد، حضور وکلای با تجربه در کمک به تسریع اهداف شما بسیار موثر خواهد بود .
مدارک لازم در این خصوص عقدنامه یا رونوشت آن، شناسنامه ،کارت ملی زوجین و گواهی عدم بارداری زوج و عند اللزوم سند اقرارنامه مالی در خصوص مهریه و وکالت طلاق توافقی می باشد .
کافیست برای اطمینان خاطر خود یک‌بار با موسسه حقوقی فرشتگان عدالت آریایی در تهران تماس بگیرید تا ما بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران (سعادت آباد) را به شما معرفی کنیم موسسه حقوقی فرشتگان عدالت آریایی آمادگی دارد تا با پذیرش دعوای طلاق توافقی در خصوص ایرانیان مقیم خارج از کشور از طریق سفارتخانه و کنسولگری در تمام مراحل انجام کار در کنار شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *